קרב פנים אל פנים

בקרב פנים אל פנים נבחנות כל יכולותיו וכישוריו של הלוחם והיכולת שלו לעשות שימוש בכל מה שלמד והתאמן עליו שימוש ברגע נתון. מה שלא קיים בענפי ספורט אחרים שבהם אם מתקיים מגע הוא יהיה תמיד במסגרת קבוצתית ולא למען המגע עצמו.

 

175b6e6b-f269-4a13-8860-1a39899a2625

אחד השלבים שעובר כל לוחם במהלך האימונים הוא היכולת להכות את היריב שמולו.

במסגרת האימונים מפתחים הלוחמים חוסן גופני שגם מחשל אותם מההלימות שמופעלות כנגדם, ונדרש מהם אומץ ונכונות להתמודד עם האפשרות לפגוע וגם להיפגע.

אימון נבחרת 12-3-2016 (37)

האומץ הוא רכיב עם תשתית מולדת ונרכשת. מעטים האנשים שחסינים מפני פחד. בדרך כלל חסינות כזו תצביע על בעיה אורגנית ממשית. רוב האנשים נדרשים לעבוד כדי לטפל בפחד ולהתגבר עליו כדי להגיע להישגים. מעבר לחשש מהפסד נדרשים הלוחמים בזירה להתמודד עם המורכבות שמציב להם הניצחון.

Jiu-jitsu2-min

הקרב מציב את המתאמן מול יריב שמבקש להכניעו. עובדה זו מוסיפה רכיב של אי ודאות, שכן היריב יכול להפתיע ולשבש את מערכי הפעולה שאתם מגיע המתאמן אל הקרב.

בכל רגע נתון בקרב עומדים המתחרים מול עצמם ומול יריבם. האנדרנלין מפצה במשהו על הפחד אבל הפחד נמצא שם ומעודד את הרצון לצאת מהקרב. יש אנשים שהלחץ עליהם מביא אותם להפסיד כדי לקבל את ההקלה מהמתח של הקרב. כדי לזהות מרכיב זה, צריך המתאמן להיות מודע לעצמו במהלך הקרב ולאחריו כדי לעבוד על המרכיב המנטאלי הקשור ביחס לקרב ולניצחון בו.

לסיכום: קרב הוא אתגר מנטלי כמו שהוא אתגר פיזי. האתגר המנטלי מקרב את האדם למודעות עצמית גבוה ולשיפור של המוכנות הפיזית שלו בהתאמה. התוצאה של הכנה לקרב מחזקת את המתאמן ומעניקה לו יתרון שיחלחל גם לשאר תחומי החיים. המתאמן לומד להעריך סיכונים וסיכויים ולהתמודד עם המחיר של הפתעה לרעה או לטובה. בדרך הזו המתאמן לומד לשלב את כוחותיו הפיזיים עם כוחות הנפשיים ולהפיק מעצמו ביצוע תכליתי גם בתחומי חיים אחרים. הקרב מחדד את חושיו של המתאמן ומלמד אותו התמודדות ממקום של הכרת החולשה ביחד עם הכרת העוצמה.

קרב מחייב כבוד ממשי ליריב וכבוד ממשי לעצמך.

6886d0d5-6057-4c62-9505-468df58baa0c

קרב הוא איזון בין עוצמה לחולשה ובין אומץ לפחד, בין המתפרץ למרסן, בין המותר לאסור, בין ההגון למרושע, בין האמונה האישית במסוגלות והיכולת להתאמץ עוד קצת למרות הכאב או המכה. הלוחם שיגיע לאיזון באלמנטים האלה במהלך הקרב, יגביר את סיכוייו לנצח תוך שהוא מפעיל את הכוח בצורה שתשמור עליו ועל יריבו.

Ju-jitsu_0418

לוחם מאומן ובעל מודעות לעצמו והכרה ביכולת שלו לבחור בכל רגע נתון, ניכר ביכולת שלו להפעיל כוח בדרך מרוסנת שתשיג לו את המטרה ממקום שמכבד את היריב ולא משפיל אותו וביטחונו העצמי לא יפגע כשהוא יפסיד ותיחשף חולשתו או טעותו.

שמעון גוש מבצע משולש חניקה עם הרגליים- טכניקה מגיאוג

לוחם כזה יראה בקרב הזדמנות לשיפור עצמי ולא הזדמנות להשיג גאווה או יהירות. הוא לא ירד לתהומות ולא יעלה להרים עם כל הפסד או ניצחון. הוא מבין שדרכו של המתאמן היא להמשיך להשתפר ולפתח את כל מרכיבי הנפש והגוף הדורשים איזון ויכולים לסייע לו להשגת המטרה.

1 (126 of 810)
קרב פנים אל פנים was last modified: נובמבר 6th, 2016 by franko